Trailers / 2026 7X14 Seed Cargo 7×14 Tandem Axle 7K Enclosed Trailer With 7′ Interior Height -eccw714-002892
Best Trailers and Supply LLC 39
Enclosed Trailers
$5,995
| Stock #: | eccw714-002892 |
| VIN: | 7PKBE1420T1002892 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Seed Cargo |
| Model: | 7x14 Tandem Axle 7K Enclosed Trailer With 7' Interior Height |
| Length: | 14' or 168" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Silver Frost Blackout |
| Location: | 39 |
Unit details
💥 Welcome to Best Trailers & Supply – Your Ultimate Trailer Destination! 💥
📍 Location: Byron, GA 🍑
📞 Call us at 478.654.5350 for Expert Advice and Unbeatable Deals!
Best Trailers and Supply LLC 39
Enclosed Trailers
$5,995
| Stock #: | eccw714-002892 |
| VIN: | 7PKBE1420T1002892 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Seed Cargo |
| Model: | 7x14 Tandem Axle 7K Enclosed Trailer With 7' Interior Height |
| Length: | 14' or 168" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Silver Frost Blackout |
| Location: | 39 |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!