Trailers / 2026 7X19.67 Futura Trailers 7X20 PRO sport aluminum lowering car trailer -FUTURA-PS198-003777
Best Trailers and Supply LLC 39
Aluminum Trailers, Car Hauler Trailer
$21,620Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | FUTURA-PS198-003777 |
| Trailer Type: | Car Hauler Trailer, Aluminum Trailers |
| Color: | aluminum |
| Length x Width: | 19.67' 236" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Length: | 19.67' 236" |
| Width: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 6ZFF1A6T6RA003776 |
| Stock Number: | FUTURA-PS198-003777 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Futura Trailers |
| Model: | 7X20 PRO sport aluminum lowering car trailer |
Unit details
💥 Welcome to Best Trailers & Supply – Your Ultimate Trailer Destination! 💥
📍 Location: Byron, GA 🍑
📞 Call us at 478.654.5350 for Expert Advice and Unbeatable Deals!
🆓 Don’t Miss Out! Get a FREE White Wheel Spare Tire when you Pay Cash at Pick Up! 🆓
📞 For any questions, concerns, or info on this trailer, don’t hesitate to call our dedicated sales team at 478.654.5350!
📍 Visit us at Best Trailers & Supply in Byron, GA or call 478.654.5350 for more information! 🌟
Best Trailers and Supply LLC 39
Aluminum Trailers, Car Hauler Trailer
$21,620Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | FUTURA-PS198-003777 |
| Trailer Type: | Car Hauler Trailer, Aluminum Trailers |
| Color: | aluminum |
| Length x Width: | 19.67' 236" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Length: | 19.67' 236" |
| Width: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 6ZFF1A6T6RA003776 |
| Stock Number: | FUTURA-PS198-003777 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Futura Trailers |
| Model: | 7X20 PRO sport aluminum lowering car trailer |