Trailers / 2026 8.5X24 EZ Hauler 8.5×24 aluminum Tandem Axle enclosed light race ready trailer -ECMI8524-010500
Best Trailers and Supply LLC 39
Aluminum Trailers, Car Hauler Trailer
$23,995Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | ECMI8524-010500 |
| Trailer Type: | Car Hauler Trailer, Aluminum Trailers |
| Color: | charcoal |
| Length x Width: | 24' 288" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Quickbooks Stock #: | CT-010500AL |
Additional Information
| VIN: | 5WFBC2425RD010500 |
| Stock Number: | ECMI8524-010500 |
| Year: | 2026 |
| Make: | EZ Hauler |
| Model: | 8.5x24 aluminum Tandem Axle enclosed light race ready trailer |
Unit details
💥 Welcome to Best Trailers & Supply – Your Ultimate Trailer Destination! 💥
📍 Location: Byron, GA 🍑
📞 Call us at 478.654.5350 for Expert Advice and Unbeatable Deals!
🆓 Don’t Miss Out! Get a FREE White Wheel Spare Tire when you Pay Cash at Pick Up! 🆓
Best Trailers and Supply LLC 39
Aluminum Trailers, Car Hauler Trailer
$23,995Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | ECMI8524-010500 |
| Trailer Type: | Car Hauler Trailer, Aluminum Trailers |
| Color: | charcoal |
| Length x Width: | 24' 288" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Length: | 24' 288" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Quickbooks Stock #: | CT-010500AL |
Additional Information
| VIN: | 5WFBC2425RD010500 |
| Stock Number: | ECMI8524-010500 |
| Year: | 2026 |
| Make: | EZ Hauler |
| Model: | 8.5x24 aluminum Tandem Axle enclosed light race ready trailer |
