Trailers / 2025 X U-dump roll off dump trailer pkg w cans dumpster hauloff Dump Trailer-UDUMPROBP12-011317-PKG3
Best Trailers and Supply LLC 39
Dump Trailer
$26,695Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | UDUMPROBP12-011317-PKG3 |
| Trailer Type: | Dump Trailer |
| Color: | BLACK |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 10900 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 3100 lbs |
| Payload: | 10900 lbs |
Options
| Quickbooks Stock #: | DUMP-010867UD |
Additional Information
| VIN: | 43ZBD1223RD010867 |
| Stock Number: | UDUMPROBP12-011317-PKG3 |
| Year: | 2025 |
| Make: | U-dump |
| Model: | roll off dump trailer pkg w cans dumpster hauloff |
Unit details
💥 Welcome to Best Trailers & Supply – Your Ultimate Trailer Destination! 💥
📍 Location: Byron, GA 🍑
📞 Call us at 478.654.5350 for Expert Advice and Unbeatable Deals!
🚚 Delivery Available at $2 per Loaded Mile! 🚚
📞 For any questions, concerns, or info on this trailer, don’t hesitate to call our dedicated sales team at 478.654.5350!
📍 Visit us at Best Trailers & Supply in Byron, GA or call 478.654.5350 for more information! 🌟
Best Trailers and Supply LLC 39
Dump Trailer
$26,695Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | UDUMPROBP12-011317-PKG3 |
| Trailer Type: | Dump Trailer |
| Color: | BLACK |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 10900 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 3100 lbs |
| Payload: | 10900 lbs |
Options
| Quickbooks Stock #: | DUMP-010867UD |
Additional Information
| VIN: | 43ZBD1223RD010867 |
| Stock Number: | UDUMPROBP12-011317-PKG3 |
| Year: | 2025 |
| Make: | U-dump |
| Model: | roll off dump trailer pkg w cans dumpster hauloff |