Trailers / 8.5X20 Freedom Trailers 8.5X20 White 10K Semi-Screwless Carhauler Enclosed Trailers-ECCW8520-79189
Best Trailers and Supply LLC 39
Enclosed Trailers
$13,995Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | ECCW8520-79189 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | White Blackout |
| Length x Width: | 20' 240" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Quickbooks Stock #: | CT-079189FR |
Additional Information
| VIN: | 5WKBE2022P1079189 |
| Stock Number: | ECCW8520-79189 |
| Make: | Freedom Trailers |
| Model: | 8.5X20 White 10K Semi-Screwless Carhauler |
Unit details
💥 Welcome to Best Trailers & Supply – Your Ultimate Trailer Destination! 💥
📍 Location: Byron, GA 🍑
📞 Call us at 478.654.5350 for Expert Advice and Unbeatable Deals!
🆓 Don’t Miss Out! Get a FREE White Wheel Spare Tire when you Pay Cash at Pick Up! 🆓
🚚 Delivery Available at $2 per Loaded Mile! 🚚
📞 For any questions, concerns, or info on this trailer, don’t hesitate to call our dedicated sales team at 478.654.5350!
📍 Visit us at Best Trailers & Supply in Byron, GA or call 478.654.5350 for more information! 🌟
Best Trailers and Supply LLC 39
Enclosed Trailers
$13,995Price
Quick Specs
| Location: | Byron, GA |
| Stock Number: | ECCW8520-79189 |
| Trailer Type: | Enclosed Trailers |
| Color: | White Blackout |
| Length x Width: | 20' 240" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| GAWR: | 5200 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Quickbooks Stock #: | CT-079189FR |
Additional Information
| VIN: | 5WKBE2022P1079189 |
| Stock Number: | ECCW8520-79189 |
| Make: | Freedom Trailers |
| Model: | 8.5X20 White 10K Semi-Screwless Carhauler |
